neye tutunmalı bu hayatta?

2013-01-22 01:02:00

   uzun zaman görünmedim hiç biryerlerde, hayatımda bişeyler yolunda gitmiyor diye kendimi saldıkça saldım.. çok kitap okudum çok yazdım ama içten gülmedim mesela, mutlu da etmedim kimseleri, en çok da ailemi rahatsız etti bu durum tabii, "ana yüreği" ya işte ben üzüldükçe o da.. 

   yazarken ben de düşünüyorum aslında ne yaşadım da böyleydim ki? Başımdan bir doğal afet geçmedi, yapay afet de geçmedi, sevgilim beni terk etmedi, ya da eşim ölmedi, ailem hep yanımdaydı, ben sadece iş bulamıyordum.. üzülünür buna evet ama hayatı bana zindan edecek kadar kaliteli mi bu acı? kaldı ki ben Allaha iman etmiş, herşeyin sahibi olduğuna, herşeyin onun izniyle olduğuna inanmış biriyim.. 

  hüzün garip bir duygudur, yalnız bir duygudur, olduğu yerde başka şeylerin önemi kalmaz, diğer duygular sevmez hüznü, insanlar da sevmez hüznü, gariptir o yüzden hüzün, garipleştirir girdiği gönlü de.. beni de garipleştiriverdi işte, daha çok düşünmeye başladım  e zaten işsizdim de vaktim çoktu yani.. 

  bir gece rüyamda bulutların arasında uçarken gördüm kendimi, öyle hafif öyle mutluydum ki.. uyandığımda hiçbir şey düşünmedim, düşündüğüm tek şey mutlu olabilmek için herhangi bir şeye ihtiyacım olmadığıydı.. 

    her insan hayatını devam ettirebilmek için bişeyler yapmalı evet ama bunu kendine eziyet ederek yapmamalı, herkesin kaderi aynı değil her istediğimiz muhteşem bir sıralamayla gerçekleşmiyor.. tek ihtiyacımız olan şey tutunabileceğimiz bişeylerin olması ve bence bu şey bizi asla terketmeyecek bişey olmalı.. aile gidebilir, başarı, iş bir gün avucunuzdan uçabilir, tüm sevdikleriniz sizi terkedebilir ama RAHMAN sizi asla terketmeyecektir ve tabii ki onun size bahşettiği her türlü şeyi en güzel haliyle görmenizi sağlayabilecek olan yegane duygu, SEVGİNİZ..

133
0
0
Yorum Yaz