Sadece Karnımız Mı Aç?

2012-10-31 17:48:00
Sadece Karnımız Mı Aç? |  görsel 1

        Açız... Sadece ülke olarak degil dünya olarak acız... Yazım için kapak yaptıgım resim de Ugandalı aclıktan sadece kemik haline gelmis bir cocuk ile bir misyonerin elini görüyorsunuz.. Çocugun ac oldugunu anlamak zor degil peki ama ya misyoner?? O doymus mu sizce?

        Afrika da degil aclık, filistin de,afganistan da degil savas.. Savas da aclık da bu gidisata dur diyemeyen ruhumuz da.. Aclık gercekleri görmek istemeyen gözlerimizde, duymak istemeyen kulaklarımızda, anlamak istemeyen beyinlerimizde.. Ve aclık asla doymak bilmeyen, birilerinin ac kaldıgının bilinmesine ragmen yine de doymak bilmeyen kapitalist düzende.. 

         Savas hepimizin icinde, dogruyu secip kanaat etmekle, yanlısı secip vicdanı yok etmek arasındaki gitgellerde.. Hepimiz ölecegiz.. Yasayacagımız 70 yıl için bir cocugun yıllarını calmak, gülüslerini calmak bize ne kazandıracak.. Hayat bu kadar ucuz olmamalı..

          Benim cabam, Hz. İbrahim'in atese atılırken o atese su tasıyan arının cabası misali.. Tarafım belli..Siz de durmayın..Elinizden gelen her neyse, tarafınızı belli edin..

199
0
0
Yorum Yaz