Vicdanınıza Seslenin! Yoksa Konuşmayı Unutur!

2012-10-30 18:29:00
Vicdanınıza Seslenin! Yoksa Konuşmayı Unutur! |  görsel 1

    Dün sabaha karşı yine köşe yazılarının yayınlanmasını beklerken twitterda bazı taglere yazıp vakit geçirme çabasındaydım.. #hiçaffetmem diye bir tag açılmış, kanayan yaramız deşildi adeta.. Ülkemizin karmakarışık şu zamanlarında hepimizin affedemeyeceği o kadar çok kişi vardı ki! Üstelik biz hala aşamamıştık " Türk Kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir" sloganlarını..Zaten kardeşiz ne gerek var bu sloganlara diyemedik hala..Hatta dün sağcı solcu çatışmasına da şahit oldum.. "Ne diyorsun kızım sen senin ülkenin halinden hiç haberin yok mu?" demeyin! Sağcı solcu ayrımının varolduğunu biliyorum ama bahsettiğim şey çatışma.. Her neyse yine dayanamayıp harekete geçirdim parmaklarımı...Şimdi twite gelen etkileşimlerden biraz bahsetmek istiyorum..

      İlk olarak sağ sol davasıyla ilgili genelde de canımı sıkan bir gerçeğe dikkat çekmek için bir twit attım. Twit  "Deniz Gezmiş için ağlarken Mustafa Pehlivanoğlu'na oh olsun diyeni, Halil Esendağ için ağıt yakıp Yusuf Aslan'ın adını bilmeyeni" şeklindeydi.. Ve inanamazsınız ama sağcılar da solcular da kendilerince haklı buldıklarını yazdılar, hepsi karşı tarafa acımama taraftarıydı...

      İnsan haklarının yegane savunucuları gibi gösterilen daha doğrusu kendini öyle gösteren sosyalist yazarlarımız her daim Denizlerden, Yusuflardan, Hüseyinlerden bahsederler fakat  Mustafa Pehlivanoğlu gibi, Halil Esendağ gibi onlardan farklı yollarda yürüyen ama aynı kaderi paylaşan delikanlıların adını hiç anmazlar.. 

    Vicdanım bana der ki düşün, ölç, tart.. Taraftarı olduğun düşünceden sıyrıl ve olayları objektif değerlendir. Mustafa gibi Deniz de gencecikken ve ülkesinin iyiliğini istiyorken asıldı.. Ben onun gibi düşünmesem de ona yapılana karşı nasıl susarım...

     Sadece bu konu için değil, tartışmaya açılan her konuda bizim sade vatandaşımızın da yazarlarımızın da tavrı aynı. Kendine özgürlükçü,kendine demokrat dediğim bu tavır bizlerin sonu olabilir. Özgürlük diyorsak herkese özgürlük, her düşünceye, her dine, her yaşam tarzına özgürlük.. 

     Bu yüzyılda bizim gibi istese nice güzelliklere,renklere sahip olabilecek bir ülkede hala tartışılmasından utanarak ve artık uygulamaya geçmesini umarak..ÖZGÜRLÜK...VİCDANINIZA SESLENİN! YOKSA KONUŞMAYI UNUTACAK!

185
0
0
Yorum Yaz